STRAIPSNIS „KAIP IŠSAUGOTI SVEIKUS PLAUKUS?“

voloci-1

Sakoma, ilgi tankūs plaukai priešistorės laikais gyvenusioms moterims buvo reikalingi, kad prastu oru galėtų jais pridengti bejėgį kūdikį. Vyrai tais laikais savo ruožtu laikėsi nuostatos, kad moteris su ilgais plaukais – gera motina. Ir rinkosi į žmonas išskirtinai tankių plaukų savininkes.

Taip žmonių bendruomenėje puikūs plaukai tapo vos ne svarbiausiu faktoriumi, nusakančiu moters grožį. Ar iš tiesų viskas taip buvo, mes nežinome. Bet faktai iškalbingi: dauguma vyrų būtent plaukus laiko svarbiausiu moters papuošalu.

 

Tačiau norinčios turėti dailius plaukus dažnai susiduria su nemažai kliūčių: plaukų slinkimu, seborėja, alopecija (plikimu), pleiskanomis ir t.t.

Faberlic siūlo gydomųjų priemonių plaukams seriją Expert Pharma, kuri padeda tokias problemas įveikti.

Kokios yra plaukų priežiūros problemos, bei kokia yra Faberlic cosmeceutical (gydomoji) produktų linija – preparatai, galintys padėti sėkmingai įveikti šias problemas, pasakoja Rima Kornejeva, vyriausioji kosmetologė ir Jungtinės kompanijos Faberlic Mokslinių tyrimų centro vadovė, medicinos mokslų kandidatė.
Strana Faberlic: Rima Valerejevna, papasakokite, kas tai yra cosmeceutical? Ar šios priemonės panašios į vaistus?

rimma.jpgRima Kornejeva: Cosmeceutical – tai ne vaistas, o kosmetika, tai reikia skirti. Tokią priemonę galima naudoti kaip papildomą priemonę, pvz. papildant gydytojo paskirtą terapiją. Bei tokiais atvejais, kada Jums reikia efektyvios tikslingo poveikio priemonės plaukų priežiūrai. Cosmeceutical gali padėti greičiau įveikti rimtas problemas. Taip pat jūs galite pagerinti savo plaukų būklę iki vizito pas gydytoją, pvz., pašalinti rimtos problemos vizualius požymius.

Strana Faberlic: Kokioms problemos spręsti reikia naudoti gydomosios kosmetikos priemones?

Rima Kornejeva: Cosmeceutical (gydomoji kosmetika) gali padėti įveikti pleiskanojimąsi, plaukų slinkimą, esant sudirgintai ar jautriai galvos odai, prastai augant plaukams.

Strana Faberlic: Laikoma, kad cosmeceutical priemonės – vienos iš efektyviausių. Kaip ir kokių laboratorijų patvirtintas serijos Expert Pharma efektyvumas?

Rima Kornejeva: Klinikiniai priemonių nuo pleiskanų tyrimai atliekami Vokietijos kompanijos laboratorijose. Paprastai tai atliekama tokiu būdu: iš pradžių veiklioji medžiaga išbandoma su kultūrinėmis ląstelėmis, vėliau ji įdedama į būsimą kosmetikos priemonę ir pasiūloma išbandyti savanoriams. Po kelių mėnesių gavus rezultatus, mokslininkai nustato, koks veikliosios medžiagos poveikio procentas yra maksimalus ir saugus. Ir nauja kosmetikos priemonė sukurta.

Strana Faberlic: Kuo skiriasi serija Expert Pharma nuo kitų kosmetikos serijų, siūlomų Faberlic kataloge?

Rima Kornejeva: Šioje serijoje man pasisekė įgyvendinti savo kaip gydytojos fantaziją. O jei rimtai, labai norėjosi sukurti seriją produktų, kurie savo poveikiu labai priartėtų prie tikrų dermatologinių priemonių, naudojamų medicinoje. Jau nebe kosmetiką, bet dar ir ne vaistą. Preparatus, kurie efektyviai padėtų įveikti kosmetologines problemas, bet tuo pačiu nereikėtų apribojimų jų naudojimui, kokie yra taikomi farmaciniams preparatams.

Vienu ar kitu būdu kiekvienas iš mūsų periodiškai susiduriame su tokiomis odos problemomis, kokių įprasta kosmetika neišspręsti, o kreiptis dėl jų į gydytojus kažkaip atrodo nerimta. Tokias problemas sunku ir suformuluoti.

Tarkime, mergina turi pleiskanų. „Taigi visi jų turi, – pagalvoja ji, – neisi juk dėl to pas gydytoją!”. Bet problema vargina ir sukelia aibę estetinių nemalonumų. Tokiais atvejais kaip tik ir praverčia gydomosios kosmetikos priemonės – preparatai, sukurti spręsti konkrečias problemas.

Strana Faberlic: Papasakokite, prašome, detaliau apie plaukų problemas ir kaip jas įveikti su gydomąja Faberlic serija.

Rima Kornejeva: Pradėkime nuo tokios problemos, kaip plaukų slinkimas. Plaukai slenka visiems, nuolat. Ir tai normalu. Bet iki to laiko, kol „dezertyrų“ skaičius ant šepečio ar Jūsų vonios kraštų neviršija šimto. Aišku, mažai kas skrupulingai skaičiuoja prarastus plaukus. Ar slenka plaukai ar ne sprendžiama intuityviai: moterys tiesiog jaučia, kad plaukų ant šepečio lieka daugiau, nei įprasta. Kartais tai klaidinantis įspūdis, bet kartais ir ne.

Plaukų slinkimo praktiškai neįmanoma išvengti pavasarį ir rudenį – mes taip jau sutverti. Plaukai slenka ir apytikriai praėjus mėnesiui po patirto streso, kūno temperatūrai pakilus iki 38 laipsnių ar aukščiau, po antibiotikų kurso, steroidų ar aspirino vartojimo.

Netgi gausios menstruacijos gali tapti plaukų slinkimo priežastimi –  praradus daug kraujo susidaro laikinas geležies trūkumas. Per daug drastiškos dietos siekiant sulieknėti irgi gali sukelti plaukų slinkimą.

Plaukai pradeda slinkti praėjus maždaug mėnesiui po gimdymo. Tai tarsi „mokėjimas kreditu“ – tiesiog devynis mėnesius nėštumo esant kitam hormoniniam fonui, nenuslinko net tie plaukai, kurie turėjo išslinkti. Todėl kol moteris nešioja kūdikį po širdimi, jos galvos plaukai tankesni, nei įprastai. Po to viskas grįžta į savas vėžes.1611_1Kaip elgtis visais tais atvejais? Pašalinti slinkimo priežastį: nustoti vartoti antibiotikus, kompensuoti geležies trūkumą, įveikti stresą ir t.t. Be to, reikia duoti plaukams reikiamos priežiūros. Pasirinkti šampūną pagal savo plaukų tipą, stimuliuoti galvos odos kraujotaką, kasdien iššukuojant plaukus masažiniu šepečiu, bei pradėti kursą su Intensyvaus poveikio serumu, skatinančiu plaukų augimą Expert Pharma (art. 1611).

Serumas suaktyvina plaukų folikulus, palaiko galvos odos ir plaukų sveiką būklę, skatina plauko svogūnėlių regeneraciją, pailgina kiekvieno plauko gyvavimo laiką.

Intensyvus tropinių augalų ir eterinių aliejų kompleksas, įeinantis į produkto sudėtį, stimuliuoja kraujotaką, gerina plaukų šaknų maitinimą. RALA (R-alfa lipoinė rūgštis) optimizuoja medžiagų apykaitos procesus odos ląstelėse, skatina sveikų, stiprių plaukų augimą, padidina plaukų kiekį.

Kapilarine™ – intensyvus kompleksas iš 4 augalų (afrikietiškos kigelijos (Кigelia africana), vaistinio šalavijo, cinamono ir gingko biloba) šalina pačias plaukų slinkimo priežastis. Kompleksas stimuliuoja kraujotaką galvos odoje, gerina plaukų šaknų maitinimą. Jis pailgina plauko gyvavimo ciklą, reguliuoja odos riebalų išsiskyrimą, skatina sveikų, stiprių plaukų augimą.

Kada verta naudoti šį intensyvaus poveikio serumą? Jei Jūsų plaukai pažeisti, ploni, trapūs, jei jie smarkiai slenka, įskaitant ir po didelių stresų. Serumas suaktyvina plaukų augimą, grąžina plaukams vešlumą po nėštumo, ligų, stipriai veikiančių vaistų kurso ir pan. Priemonę galima taip pat naudoti siekiant apskritai išvengti plaukų slinkimo. Priemonė nepalieka riebaus blizgesio ant odos ir plaukų.

Kaip taisyklingai vartoti serumą? Užtepkite priemonės ant plaukų šaknų (sausų ar išplautų), pamasažuokite lengvais judesiais, nenuplaukite. Rekomenduojamas kursas – 2-3 mėnesiai; norint intensyviai stiprinti plaukus – kasdien, profilaktikai ir reguliariai plaukų priežiūrai – 1-2 kartus per savaitę.

Reguliariai naudojant serumą plaukai tampa vešlesni, suintensyvėja jų augimas, atkuriami pažeisti plaukai, atsiranda sveikas jų žvilgesys. Faberliс patento duomenys dėl RALA poveikio plauko folikulo ląstelėms: priemonę panaudojus 2 mėnesius plaukai tapo 30% tankesni. Kompanijos GreenTech (Prancūzija) duomenys: priemonę panaudojus 3 mėnesius plaukų riebalavimosi procesai sumažėja 32%.

Strana Faberlic: O jei problema išliko?

Rima Kornejeva: Tada gali būti, kad plaukų slinkimo priežastis rimtesnė, nei Jūs manėte, ir be gydytojo pagalbos neišsiversite. Vienos iš labiausiai paplitusių priežasčių, kodėl slenka plaukai, – skrandžio, žarnyno arba skydliaukės sutrikimai. Kad neieškotumėte adatos šieno vežime, reikėtų kreiptis į gastroenterologą, endokrinologą ir ginekologą. Disbakteriozė, hormonų disbalansas, įvairūs virusai ir infekcijos taip pat įtakoja plaukų būklę ir jų kiekį.

Strana Faberlic: Kokios dar yra plaukų ir galvos odos problemos?

Rima Kornejeva: Dažna plaukų slinkimo problema – seborėja. Vadinamoji sutrikusi riebalinių liaukų veikla, kurios rezultatas – pleiskanos, riebi, pleiskanojanti galvos oda, niežulys.

1609_1Seborėja būna riebi ir sausa, tiek viena tiek kita gali sukelti plaukų slinkimą. Jei galvos odos poros užsikemša, nepatenka deguonis, plaukų svogūnėliai negali normaliai funkcionuoti, plaukai pamažu silpsta ir išslenka. Plaukų slinkimo priežastis gali būti ir hormoniniai sutrikimai, arba tiesiog netaisyklinga plaukų priežiūra. Bet kuriuo atveju, galvos odos ir plaukų priežiūros priemones verta išmėginti. Išbandykite Šampūną nuo pleiskanų iš Faberlic serijos Expert Pharma (art. 1609).

Šampūnas naikina pleiskanas, numalšina galvos odos sudirgimą ir niežulį, sumažina odos riebalinių liaukų aktyvumą.

Kompleksinis ichtiolio ir oktopirokso poveikis intensyviai slopina pleiskanų susidarymo priežastis. Dilgėlės ekstraktas sumažina riebalinių liaukų aktyvumą, gerina odos ir plaukų šaknų maitinimą, mažina perteklinį plaukų riebalavimąsi, saugo nuo pakartotinio pleiskanų susidarymo.

Kaip taisyklingai naudoti šampūną, kad sustiprėtų jo efektyvumas? Užpilkite priemonės ant drėgnų plaukų, masažuokite kol suputos lengvais judesiais, palikite veikti 2-3 minutes, po to nuplaukite šiltu vandeniu. Siekiant atsikratyti pleiskanų naudoti šampūną 2-3 kartus per savaitę vieną mėnesį, pleiskanų profilaktikai – 1 kartą per savaitę.

 


Tais intervalais, kai nenaudojate šampūno, naudokite Losjoną nuo pleiskanų iš Faberlic serijos Expert Pharma (аrt. 1610).

1610_1

Ichtiolis, įeinantis į losjono sudėtį, šalina pleiskanų susidarymo priežastis ir saugo nuo jų atsiradimo.

Mineralų kompleksas iš organinių mangano, cinko ir vario druskų ramina sudirgintą galvos odą, mažina niežulį. Klimbazolnaujausias didelio efektyvumo komponentas nuo pleiskanų, naikina mikroorganizmus, sukeliančius pleiskanojimąsi ir dirginančius galvos odą, normalizuoja riebalų sekreciją. Kadagio ekstraktas šalina galvos odos sudirginimus ir pleiskanojimąsi, mažina odos riebalų išsiskyrimą. Neapsunkina plaukų.

Kaip taisyklingai naudoti losjoną? Įtrinkite į galvos odą masažuojamaisiais judesiais ir nenuplaukite! Esant įsisenėjusioms pleiskanoms taikykite mėnesio kursą, 2–3 kartus per savaitę tuo pačiu metu naudojant ir šampūną nuo pleiskanų. Pleiskanų profilaktikai – 1 kartą per savaitę, išplovus plaukus.

Strana Faberlic: Kokias dar plaukų problemas gali padėti spręsti Faberlic cosmeceutical priemonės?

Rima Kornejeva: Dar viena rimta problema – tai androgeninė alopecija arba vyriškojo tipo nuplikimas. Tai paveldimumo problema, kuri dažniausiai perduodama vyriškajai linijai. Iš esmės nuo alopecijos kenčia tie vyrai (įskaitant ir jauno amžiaus), kuriems plaukai išslenka smilkinių ir viršugalvio srityje. Mokslininkai išsiaiškino, kad alopecijos priežastis yra padidėjęs vyriškojo lyties hormono – testosterono kiekis: šis hormonas labai veikia plaukų šaknis galvos priešakinėje dalyje.

Kartais androgenine alopecija suserga ir moterys. Priežastis ta pati – padidėjęs testosterono lygis. Vienintelis skirtumas, kad moterims plaukai slenka tolygiai. Tačiau gražiosios lyties tai vis tiek nedžiugina. Ką daryti? Teisingausia – kreiptis į trichologą, plaukų ligų gydytoją. Jei tokio specialisto nerandate, kreipkitės į endokrinologą. Angrogeninės alopecijos atveju be hormoninio gydymo neišsiversite.

1612_1Tačiau taisyklinga galvos odos priežiūra– antras ne mažiau svarbus sėkmės garantas. NaudokiteIntensyvaus poveikio serumą nuo plaukų slinkimo iš serijos Expert Pharma (аrt. 1612) kasdien 3 mėnesius, ir situacija pagerės!

Serumas pristabdo plaukų slinkimą, „pažadina“ plaukų svogūnėlius, stiprina šaknis, atkuria plauko struktūrą, kontroliuoja riebalinių liaukų aktyvumą.

Eteriniai rozmarino ir kipariso aliejai pagerina plaukų svogūnėlių maitinimą, stimuliuoja plaukų augimą, šalina pleiskanas ir sumažina galvos odos riebalavimąsi.

Prokapil™ (unikalus kompleksas, kurio sudėtyje yra biotino, augalinių ekstraktų ir gamtinių antiandrogenų) padeda sumažinti digidrotestosterono poveikį plaukų svogūnėliams, dėl to jie mažiau slenka. Priemonė sulėtina plauko folikulų senėjimo procesus, ilgina plaukų augimo fazę, nepalieka riebaus blizgesio ant plaukų.

Kada verta naudoti serumą? Esant pažeistiems, išretėjusiems plaukams. Ir vyrams ir moterims serumą verta vartoti pablogėjus plaukų būklei po kai kurių hormoninių preparatų naudojimo kurso. Taip pat tada, kai plaukai slenka dėl galvos odos riebios seborėjos (perteklinės riebalinių liaukų veiklos) ir pleiskanų.

Kaip taisyklingai naudoti serumą? Užtepkite priemonės ant plaukų šaknų (sausų ar išplautų), pamasažuokite lengvais judesiais, nenuplaukite! Rekomenduojamas kursas – 2-3 mėnesiai; esant stipriam plaukų slinkimui – kasdien, susilpnėjus šiam procesui – kas antrą dieną. Plaukų slinkimo profilaktikai ir plaukų augimui skatinti – 1-2 kartus per savaitę.

Priemonės poveikis:

  • sumažėja plaukų slinkimo intensyvumas;
  • suaktyvinamas naujų plaukų augimas;
  • sustiprinamos plaukų šaknys, mažiau plaukų iškrenta šukuojant ir formuojant šukuoseną.

Kompanijos SEDERMA (Prancūzija) duomenimis, po 2 savaičių šio serumo naudojimo 2 kartus padidėja besidalijančių ląstelių kiekis plaukų folikuluose, po 2 mėnesių – 1,5 karto padidėja plaukų kiekis augimo fazėje.