STRAIPSNIS „MANO MAŽYLIS BUS PATENKINTAS“

rebenokApibūdindami gražią moterį dažnai sako: jos oda švelni kaip kūdikio. Iš tiesų, mažylio oda yra tiesiog tobula – glotni, šilkinė, rausva.

Bet ši tobulybė gana trapi, ją reikia saugoti. Todėl mažylio odai irgi reikia apsaugos ir specialios priežiūros.

Vaiko oda auga ir plečiasi, kaip ir pats vaikas. Reiškia, ji kol kas nepajėgia atlikti vaidmens, gamtos skirto odai. Net tyrinėjant per mikroskopą vaiko oda atrodo kitaip, nei suaugusiojo: joje epidermis 2 kartus plonesnis, grūdėtasis sluoksnis dar prastai išvystytas.

Vaiko odos epidermio ląstelės atsinaujina ne kas 21 dieną, kaip suaugusiojo, o per dvi savaites. Tai reiškia, kad ląstelės nespėja praeiti visų natūralių morfologinės brandos sąlygų etapų – nuo epidermio pamatinio sluoksnio pilnavertiškų ląstelių, galinčių kurti naujas ląsteles, susiformavimo iki raginio sluoksnio ląstelių, kurios formuojasi iš epidermio bazinio sluoksnio.

Šios ląstelės sudaro epidermio raginį sluoksnį, per kurį negali patekti radikalų agentai, ir padengia mūsų odą, suformuodamos pirmąjį apsaugos sluoksnį nuo išorės poveikio. O štai vaikai tokio raginio sluoksnio neturi: vietoj korneocitų, sudarytų iš keratino patvaraus baltymo, odos paviršiuje yra ląstelės, turinčios tik pusę keratino kiekio. Jos nepajėgios suteikti odai pilnavertės apsaugos.

Vaikų riebalų ir prakaito liaukos taip pat funkcionuoja ne visu pajėgumu. Todėl vaiko oda visiškai neatspari agresyviam išorės faktorių poveikiui: cheminėms medžiagoms, mechaniniams dirgikliams, ultravioletiniams spinduliams ir infekciniams susirgimams.

mama_rebenokJei Jūsų oda labai sausa ir jautri, likusiai į negatyvias reakcijas esant nedideliems dirgikliams, Jūs suprantate, kaip reaguoja vaiko oda, kuriai dažnai irgi trūksta drėgmės.

Būtent todėl neleistina su mamos kosmetika mėginti švelnios vaiko odos „atsparumo“. Tegul tai būtų ir pati geriausia, brangiausia kosmetika. Vaikams šeimoje turi būti jų pačių kosmetika, kurta specialiai vaikams, kuriai buvo atlikti kruopštūs testavimai.

Kosmetikos vaikams tikslai

Ne paslaptis, kad tikslai, iškelti vaikiškai kosmetikai, yra iš principo kitokie, nei suaugusiesiems skirtai kosmetikai. Kokios yra vaikiškos kosmetikos funkcijos?

Pirma, vaikiškos kosmetikos priemonės turi švelniai valyti vaiko odą.

Antra, vaikiškos kosmetikos priemonės būtinai turi uždėti apsauginį sluoksnį, nuo mikrobų, toksinų, grybelių – nuo ko suaugusiojo oda pajėgi pati apsisaugoti.

Trečia, vaikiška kosmetika turi normalizuoti vaiko odos рН. Normalaus šarmų-rūgščių balansas suaugusiojo odos balansuoja tarp 5,5 ir 6,5. Mažylio pH turi daugiau šarmų – jis yra 7 ir didesnis. Tokia oda dar nepajėgi savarankiškai atremti potencialių agresorių. Vaikams tik 3-isiais gyvenimo metais palaipsniui susiformuoja pilnavertiškas raginis odos sluoksnis ir apsauginiai mechanizmai.

Ketvirta, vaiko odai, lengvai prarandančiai drėgmę, reikia nuolatinio drėkinimo ir maitinimo.

Visas šias funkcijas atlieka Faberlic kosmetikos vaikams linija Caramel: šiose priemonėse yra visi komponentai, būtini vaiko odos priežiūrai.

Priemonės vaiko odos priežiūrai

Kokios priemonės įeina į seriją vaikams Caramel ir kokią naudą jos suteikia švelniai vaiko odai?

 

23021. Dėl pieniškos karamelės ekstrakto ir didelės koncentracijos  natūralių karite (ši) bei kakavos aliejų,  Universalus vaikiškas kremas (аrt. 2302) puikiai drėkina, saugo ir minkština vaiko odą.

Kompleksas iš ramunėlių ekstrakto, bisabololo ir D-pantenolio, žinomas švelniu raminamuoju poveikiu, pašalina pleiskanojimąsi ir apsaugo švelnią mažylio odą. Kremo sudėtyje yra 97% natūralių komponentų, jis tinka kasdienei vaiko odos priežiūrai.

Vartojimo būdas: Faberlic universalus vaikiškas kremas itin efektyvus patepant vaiko odą po maudimosi, prausimosi. Jį galima taip pat sėkmingai naudoti prieš išvedant vaiką į lauką darganotu, šaltu oru; jis gerai apsaugo odą. Kremą rekomenduojama naudoti vaikams nuo 3-ejų metų amžiaus

23012. Vanilinis pienelis kūnui (art. 2301) švelniai puoselėja vaiko odą.  Pieniškos karamelės ekstraktai, išgauti iš cukranendrių ir airiškų karvių pieno, puikiai drėkina ir minkština vaiko odą. D-pantenolis kartu su bisabololu ramina odą, pašalina pleiskanojimąsi, saugo ją. Karite (ši) ir migdolų aliejai padengia odą lengvu apsauginiu sluoksniu.
Vartojimo būdas: tepkite nedidelį kiekį pienelio ant nuvalytos vaiko odos, masažuojamaisiais judesiais.  Priemonę rekomenduojama naudoti vaikams nuo 3-ejų metų amžiaus.

 
23053. Švelnios vonios putos (аrt. 2305), panašios į cukraus vatą, paverčia vaiko maudimąsi tikra švente. Pieniškos karamelės ekstraktas, išgautas iš cukranendrių ir airiškų karvių pieno, drėkina ir minkština vaiko odą.
Alyvuogių aliejus apsaugo švelnią vaiko odą nuo išsausėjimo, išsaugo jos natūralų drėgmės balansą. Ekologiškų ramunėlių ekstraktas (Prancūzijos ekologijos asociacijos ECOCERT sertifikatas) – sumažina paraudimus, apsaugo nuo pleiskanojimosi.

Vonios putos saugios atsitiktinai nuryti. Negraužia akyčių, malonaus saldainių – vaisių aromato.

Kaip vartoti: įpilti nedidelį kiekį putų po šilto tekančio vandens srove. Priemonę rekomenduojama naudoti vaikams nuo 3-ejų metų amžiaus.

23044. Švelnus šampūnas ir dušo gelis (аrt. 2304) specialiai sukurtas švelniai vaiko odos bei plaukų priežiūrai. Be jau paminėtų pieniškos karamelės ekstrakto ir D-pantenolio, į jo sudėtį įeina avižų proteinai, suteikiantys plaukams žvilgesio, palengvinantys šukavimąsi. Obuolio aminorūgštys švelniai prižiūri mažylio odą ir plaukus.

Švelnios plaunamosios medžiagos minkština vandenį, negraužia akyčių, paverčia maudimąsi malonumu.

Kaip vartoti: nedidelį kiekį šampūno ir gelio užpilti ant plaukų ir odos, įmuilinti lengvais masažuojamaisiais judesiais, gerai nuplauti vandeniu. Priemonę rekomenduojama naudoti vaikams nuo 3-ejų metų amžiaus.

23035. Be drėkinamųjų priemonių, į seriją vaikams Caramel įeina Dantų pasta-gelis „Obuolių želė“ (аrt. 2303). Ji švelniai nuvalo vaiko dantukus, patikimai apsaugo juos nuo karieso.

Švelni gelinė pastos tekstūra nepažeidžia dantų emalės. Dantų pasta rekomenduojama Profilaktinės stomatologijos centro „Profident“.

Vartojimo būdas: nedidelį kiekį dantų pastos-gelio „Obuolių želė“ išspausti ant dantų šepetėlio ir valyti dantis 1,5 – 2 minutes, po to kruopščiai išskalauti. Valyti dantis reikia 2 kartus per dieną (rytą ir vakare). Vaikams, jaunesniems nei 7 metų, geriau dantis valyti prižiūrint suaugusiesiems. Pasta saugi atsitiktinai nuryti.

23066. Vaikiškas muilas „Linksmieji žvėreliai“ (аrt. 2306) – puiki priemonė, paverčianti paprastą rankų plovimą smagiu žaidimu!

Muilas iš natūralių augalinių ingredientų drėkina ir minkština odą. Muilo forma, iš linksmų spalvotų figūrėlių, tikrai patiks Jūsų vaikui.

23077. Vaikiškas apsauginis lūpų balzamas (аrt. 2307) –  sezono naujiena. Balzamas specialiai sukurtas švelniai vaiko odai, puikiai minkština ir maitina.

Netgi šaltu oru Jūsų vaiko lūpos išliks sveikos ir minkštos, juk balzamas saugo nuo išsausėjimo! Malonus aromatas tikrai patiks mažyliui. Balzamo sudėtyje yra vertingų aviečių sėklų, karite (ši), simondsijų aliejų bei bičių vaško.