kislorodDeguonies kosmetika – tikras šių dienų mokslininkų atradimas. Savo savybėmis ir poveikiu ji smarkiai skiriasi nuo įprastinės kosmetikos, nes tokios kosmetikos inovacinė formulė skatina veikliąsias medžiagas veikti efektyviau.
Skelbiame straipsnį iš žurnalo „Strana Faberlic“ – interviu su vyriausiuoju technologu ir Faberlic Mokslinių tyrimų centro laboratorijos vadovu Aleksandru Kazanskiu (Aлександром Казанским),  kuris papasakos apie naujausius atradimus šiuolaikinės kosmetologijos srityje.

Strana Faberlic: Aleksandrai, kuo skiriasi Faberlic deguoninė kosmetika nuo kitų firmų kosmetikos?

kazanskyAleksandras Kazanskis: Kompanija Faberlic gamina gerą kokybišką kosmetiką, bet tiesiog kokybiška kosmetika dabar nėra retenybė. Principinis Faberlic kosmetikos skirtumas ir pranašumas, kad joje yra unikalaus deguonies „pernešėjo“ Aquaftem bei kitų užpatentuotų kompleksų jo pagrindu.

Mes jau gana seniai dirbame su deguonies kosmetika, atlikome didelį kiekį tyrimų, ir galime tvirtinti, kad mūsų laikais, nepalankios ekologinės aplinkos ir deguonies deficito sąlygomis, naudingos medžiagos, esančios kosmetikos priemonėse, nėra pakankamai įsisavinamos mūsų odos, nes šiam procesui reikalinga energija, vadinasi deguonis.

Sudegdamas deguonis ląstelės mitochondrijoje gamina adenozindifosfato rūgštį (ATF) – tai ir yra energija. Dalis naudingų medžiagų suveiks, net jei deguonies nepakanka, bet jų efektyvumas tokiu atveju nebus didelis.

Situaciją komplikuoja ir tai, kad sulaukus 20-ies metų žmogui prasideda oksigenacijos procesų odoje sutrikimai(prisotinimas deguonimi – red.pastaba).

Pagrindinis deguonies kiekis patenka į odą iš esmės su kraujotaka, mažesniu kiekiu – per odos sluoksnį. Nesileidžiant į mokslinius niuansus, šis deguonis pirmiausia skiriamas organizmo gyvybinėms funkcijoms užtikrinti, odai tenka deguonies tiek, kiek lieka

Kada oda pasiekia morfologinės brandos etapą, prasideda atgaliniai procesai, t.y. senėjimas. Ir odai neužtenka deguonies kovai su šia neišvengiama blogybe. Odos prisotinimo deguonimi problemą turi spręsti kosmetika.

 Strana Faberlic: Kokiu pagrindu Faberlic mokslininkai tvirtina, kad mūsų deguoninė kosmetika gerina odos prisotinimą deguonimi ir padeda jai įsisavinti naudingas medžiagas?

Aleksandras Kazanskis: Pagrindu tyrimų, kurie yra nuolat atliekami: mes testuojame mūsų naujų produktų savybes, kurias tvirtiname, kad šie produktai turi, stebime, kaip veikia Aquaftem.

Visai neseniai atlikome tyrimus dalyvaujant savanoriams, kad įrodytume, kad mūsų priemonės tikrai perduoda odai deguonį, ir paaiškinome deguoninės kosmetikos veiksmingumo mechanizmą. Tai buvo tyrimai naudojant kosmetines priemones su Aquaftem ir be jo – buvo matuojamas deguonies slėgis odoje. Tai atlikome su medicininiu prietaisu – oksigenometru.

Ir štai ką mes nustatėme: žmonėms su pažeista odos oksigenacija, t.y. turintiems sumažėjusį deguonies slėgį odoje, šis slėgis smarkiai padidėjo panaudojus kosmetikos priemones su Aquaftem.

Žmonėms, kurių odos oksigenacija normali, taip pat buvo pastebėtas nežymus deguonies slėgio padidėjimas odoje, bet neviršijantis normų.

Ką tai sako? Net jei jums mažiau kaip 20 metų ir jūs gyvenate prie jūros, nuo deguoninės kosmetikos naudojimo jūsų odos būklė nepablogės – deguonies pertekliaus oda neįsisavina. 

Dabar mūsų laboratorija siekia termino „deguoninis odos balansas“ įtraukimo į kosmetologijos terminologiją. Detaliau tai galėsime papasakoti po užbaigtų tyrimų.

Kaip rezultatas aukščiau minėtų tyrimų buvo nustatytas ir toks faktas, kad Aquaftem smarkiai padidina kosmetikos apsaugos nuo saulės faktorių, tiesiogiai padidina apsaugą nuo UVA spindulių. Būtent šie spinduliai skatina fotosenėjimą ir įvairių ligų atsiradimą, įskaitant ir odos vėžį.

Ypatingas teigiamas poveikis, kurį suteikia apsaugos nuo saulės filtrai su Aquaftem – ta priežastis, kodėl kompanija Faberlic pradėjo apsauginių nuo saulės priemonių linijos gamybą.

UVA filtrų padidinimas kosmetikoj e pats savaime nėra panacėja, be to daugeliu atveju jie ne itin ir veiksmingi. O į priemonės receptūrą įdėdami Aquaftem, mes smarkiai (ir kiekiu ir kokybe) pageriname odos apsaugą nuo kenksmingo saulės poveikio. Šį reiškinį mes jau matome – ir šiuo metu dirbame, kad paaiškintume kaip jis veikia.
kislorod_2Strana Faberlic: Kas yra tas Aquaftem, apie kurį mes tiek daug kalbame?

Aleksandras Kazanskis: Tai mūsų užpatentuotas ingredientas, perfluoroangliavandenilių (PFC) mikroemulsija, netgi galima pavadinti nanoemulsija, nes šių dalelių dydis – 200 nanometrų.

Kaip yra žinoma, dabar nanotechnologijos labai madinga ir perspektyvi mokslo sritis, ir kosmetologijos srityje mes Faberlic pradėjome ją taikyti jau prieš 10 metų.

Perfluoro angliavandenilių mikroemulsijos gamybos Faberlic kosmetikai technologija gana sudėtinga. Mes išgauname šią medžiagą su aukšto slėgio homogenizatoriumi.

Reikalas tas, kad perftordekalino (pagrindinio Aquaftem komponento – red.pastaba) praktiškai neįmanoma įdėti į kosmetikos priemones: jis du kartus sunkesnis už vandenį ir todėl iš karto pasišalina iš sudėties. Su aukšto slėgio homogenizatoriumi mes sujungiame šiais medžiagas kosmetikos produkte.
Tai aukštųjų technologijų procesas, įranga jam gaminama specialiai Faberlic užsakymu. Ji buvo sukurta medicininio preparato Perftorano (garsiojo „mėlynojo kraujo“) gamybai. Mūsų įranga kiek skiriasi nuo medicininės, nes mes gaminame Aquaftem didesniu kiekiu, nei yra gaminama Perftorano. Natūralu, pati technologija sudėtinga, mes ilgai jos mokėmės – beveik metus. Vien turėti aukšto slėgio homogenizatorių dar nereiškia, kad prie aparato priėjęs bet kas galės sukurti Aquaftem. Yra kai kurios gudrybės pačios gamybos procesuose, todėl įrangą parodyti mes galime, bet paties proceso stengiamės nedemonstruoti.

Strana Faberlic: Ar deguonies kosmetikos idėja plėtojama?

Aleksandras Kazanskis: Plėtra vyksta. Eksperimentuojame, į deguonies kosmetikos bazę įtraukiame naujus ingredientus. Sukūrus Aquaftem atsirado Aquaftem Protect, į kurį mes įdėjome galingo antioksidanto propilfenolio.

Jo antioksidantinės savybės netgi aukštesnės nei tokoferolio – vitamino E. Vėliau mes sujungėme Aquaftem su eteriniais aliejais. Ką tai duoda? Įvyksta sinergijos procesas – kartu naudojant dvi ir daugiau medžiagų sustiprėja jų poveikis.

Taip buvo sukurtas naujas ingredientas – Novaftem-О2. Be Aquaftem mes pridėjome į jį aminorūgšties P-arginino ir natrio sulfato dekstrano, arba DST-H, – polisacharido, išgauto iš dumblių. Jis skatina azoto oksido gamybą. Šis komponentas yra mums tiekiamas Japonijos firmos Nikko Chemicals Co.
svejaya_koja_4

Taip ir susidaro „dvigubo kvėpavimo“ efektas naudojant mūsų kosmetiką su Novaftem-О2. Mes taikome du būdus prisotinti odą deguonimi: sustipriname odos kvėpavimo funkcijas su Aquaftem ir suaktyviname mikrocirkuliaciją odoje su DST-H.

Aquaftem veikia raginį epidermio ląstelių sluoksnį, ląstelės gauna daugiau deguonies, tai skatina sveikesnių ląstelių augimą. O DST-H įsiskverbia giliau į odą ir veikia kraujagyslių receptorius. Išskiriamas azoto oksidas, todėl kraujagyslės išsiplečia ir kraujotaka sustiprėja.
Azoto oksidas NO reguliuoja kraujotaką visame organizme ir iš dalies ir odoje. 1998 metais trims amerikiečių mokslininkams – Robertui Forčgotui, Feridui Miuerdui ir Luisui Ignaro – už azoto oksido, kaip signalinės molekulės, poveikio reguliuojant širdies-kraujagyslių sistemą nustatymą buvo suteikta Nobelio premijafiziologijos ir medicinos srityje.

Tai tapo naujos mokslinės krypties „azoto oksido biologija“ pradžia, ir šiai krypčiai šių dienų mokslininkai teikia didelių lūkesčių.

Dar viena svarbi detalė: Novaftem-О2 poveikis anticeliulitiniuose preparatuose. Kaip paaiškėjo iš mūsų neseniai atliktų tyrimų, su Novaftem-О2 šie preparatai geriau veikia, dėl sustiprinamos kraujotakos odoje ir veikliųjų medžiagų geresnio „pernešimo“ į odos sluoksnius. Medžiagos, kurios turi skaidyti riebalų sankaupas, geriau patenka ten, kur jos būtinos – irkova su celiulitu daug efektyvesnė.

Strana Faberlic: Kokią matote mūsų deguonies kosmetikos padėtį ir perspektyvas rinkoje?

Aleksandras Kazanskis: Dėl teisių gaminti deguonies kosmetiką (PFC) pagrindu, Faberlic turi unikalių mokslinių galimybių. Pirmiausia, pati bazė yra unikali – deguonies kosmetika.

Antra, bet kurios naujos sensacingos medžiagos, pasirodžiusios kosmetologijos rinkoje, pvz. RALA (R-alfa-lipoinė rūgštis, vadinamasis universalus vitaminas – red.pastaba), derinamos su deguonies kosmetika veikia daug efektyviau, nei pačios vienos.

Dėl savo savybių Aquaftem padeda kosmetikai „pernešti“ naudingas medžiagas nuo odos paviršiaus į gilesnius epidermio sluoksnius. Efektyvumo požiūriu, veikliųjų medžiagų patekimo tik ant odos paviršiaus negalima net sulyginti su mūsų turimais mechanizmais.

T.y. jei rytoj ar po kelerių metų atsiras naujos ypatingos medžiagos, kurios lygins raukšles ir efektyviai grąžins jaunystę, įdėję jų į deguonies kosmetiką su mikroemulsija PFC, mes vėl visu žingsniu lenksime visus, kadangi Aquaftem „perneš“ šias medžiagas nuo odos paviršiaus ten, kur jos ir reikalingos. Mano manymu, mūsų laikais sugalvoti kažką, kas galėtų konkuruoti su Aquaftem, neįmanoma.

Strana Faberlic: Aleksandrai, ką Jūs kaip mokslininkas laikote svarbiausiu savo darbe?

Aleksandras Kazanskis: Mes retai apie tai kalbame, bet ir kompanijoje Faberlic, ir mūsų Mokslinių tyrimų centre, įskaitant ir mane, svarbiausia yra etinė pozicija. Tai ne šiaip dokumentas, o kodeksas, kurio griežtai laikomės naudodami ir derindami kosmetikoje įvairias chemines medžiagas.

Mes Faberlic gamindami naujus receptus, atsižvelgiame ir sulyginame visas tarptautines įstatymų normas dėl šių medžiagų gamybos, koncentracijos ir poveikio, ir iš minėtų normų laikomės pačių griežčiausių reikalavimų.

Taip yra ir dėl produkcijos konservavimo – mes nustatome 18 mėnesių laikymo terminą, nors įstatymiškai jis gali būti ir 3 metų. Taip yra dėl mažo kiekio konservantų, kurių dedama tik tiek, kiek pakanka kosmetikos produktui konservuoti.
11 faktų apie deguonį
fakty_kislorod

Deguonis sunkesnis už orą. Jei pasvertume tuščią stiklinę, o po to per vamzdelį pripildytume ją deguonimi, ji būtų sunkesnė.

Deguonis gali būti ne tik dujų pavidalu, bet ir skystas, ir net kietas. Skystas deguonis – lakus, melsvas skystis, užverdantis -183°C temperatūroje. Kietas deguonis atrodo kaip mėlynos spalvos kristalai, tirpstantis esant dar žemesnei temperatūrai -218,7°C.

Visi augalai Žemės planetoje per metus pagamina apie 300 milijardų tonų deguonies.

Deguonies trūkumą ląstelėse skatina prislopintos emocijos, – taip mano mokslininkai. Vidinis draudimas išreikšti stiprias emocijas priveda prie to, kad žmogus tarsi „užsispaudžia“, o jo kvėpavimas darosi su pertrūkiais, paviršutiniškas

Žmogus, kaip biologinė rūšis, formavosi, kada deguonies koncentracija Žemės atmosferoje pasiekė 38-40%.

Per parą sveikas žmogus ramioje būsenoje per plaučius perdirba 7200 l oro, negrįžtamai iš atmosferos paimdamas 720 l deguonies.

Deguonies kiekis atmosferoje mūsų dienomis – 21%.

Didžiuosiuose miestuose deguonies kiekis ore gali sumažėti iki 17-18%, o esant nepalankioms meteorologinėms sąlygoms – ir iki 12-15%. Deguonies trūkumą žmogus pradeda jausti jo sumažėjus atmosferoje iki 18%. Kritiškas jo lygis žmogaus gyvybei – 7%.

Pagrindiniai hipoksijos (deguonies trūkumo) požymiai: silpnumas, greitas nuovargis, prastas miegas, atminties susilpnėjimas, galvos skausmai, potencijos sumažėjimas, dažni infekciniai susirgimai, depresinė būklė.

Sąvoka „smogas“ buvo suformuota Los Andžele (JAV), sujungus du analogiškus žodžius anglų kalba: „dūmai“ (smoke) ir „rūkas“ (fog), 70-ųjų pabaigoje. Tada Los Andželas buvo laikomas tarptautine „smogo sostine“. Šiandien jį jau aplankę Mechikas ir Teheranas.

Kiekvieną dieną nuo 75 iki 85 milijonų automobilių išmeta į Žemės atmosferą didelį kiekį teršalų. Apie 250000 tonų anglies oksido, 25000 tonų angliavandenilių, 100000 tonų sieros dioksido. Visos šios medžiagos yra mirtinas nuodas žmogui. Reaktyviniai lėktuvai taip pat įneša savo „indėlį“ teršiant atmosferą, sudegindami tūkstančius tonų kuro per minutę. Be to, vieno skrydžio iš Europos į Ameriką metu lėktuvas sudegina 10 tonų skysto deguonies.